
Måsøy museum inviterer til folkemøter
Ny hovedutstilling ved Måsøy museum og lokal formidling av kulturminner.
Måsøy museum ønsker å invitere alle som har tilknytning til Måsøy kommune til et av de oppsatte åpne folkemøtene. Formålet med besøkene og møtene er todelt.
For det første er vi ved Måsøy museum i gang med å utvikle den nye hovedutstillingen, der vi ønsker å sette et tydelig fokus på historier fra øy- og bygdedelen av kommunen.
For det andre ønsker vi, i samarbeid med kommunen, å se på hvilke muligheter som finnes for å formidle utvalgte kulturminner lokalt ute i hele kommunen.
I denne prosessen har vi invitert med Bernth R. Sjursen, fagleder for samfunns- og organisasjonsutvikling, og kommunens ressursperson i arbeidet med Nye Måsøy museum.
Sammen utforsker vi hvordan identitet og kultur kan bidra til samfunnsutvikling i samarbeid med lokalbefolkningen.
Vi ønsker innspill fra dere knyttet til:
- Historier fra fortid og nåtid
- Hvilke kulturminner mener du er de viktigste å formidle fra din plass?
- Hvilke historier mener du bør formidles på Nye Måsøy museum?
- Hvordan kan vi bidra til flere besøkende og økt aktivitet hos dere?
I tabellen nedenfor ser du sted og tid for møtene. Har du forslag til noe annet du tenker at vi bør se, oppleve eller lære mer om mens vi er på din plass, tar du bare kontakt med Kristine i forkant.
|
Tema område |
Møteplass |
Tid |
|
Rolvsøya |
Tufjord brygge |
30.juni kl. 11.00-12.00 |
|
Ingøy |
Storstua |
01.juli kl. 13.00-14.00 |
|
Fastlandet |
Sanitetshuset i Snefjord |
02.juli kl. 11.00-12.00 |
|
Hjelmsøya |
Biblioteket i Havøysund |
03.juli kl. 11. 00-12.00 |
|
Måsøya |
Skolen |
06.juli kl. 11.00-12.00 |
Rett etter folkemøtet inviterer vi til en kopp kaffe og et innblikk i Måsøy museums bildearkiv, kanskje du kan hjelpe oss med mer informasjon om bildene?
Alle er hjertelig velkomne til en hyggelig prat, jeg gleder meg til å bli kjent med dere.
Vennlig hilsen
Kristine M. Håkenåsen
Avdelingsleder, Måsøy museum



